CZCIONKA:
KONTRAST:

Katedra Automatyki Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej

17 stycznia br. w sali 25 – Aula Audytoryjna – w budynku nr 9 na terenie
II Kampusu Politechniki Opolskiej w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy IAV GmbH.

Poranny kurs będzie wprowadzeniem do myślenia systemowego i tradycyjnej inżynierii systemów wykorzystywanej w złożonych projektach dotyczących: projektowania statków kosmicznych, projektowania chipów komputerowych, robotyki, integracji oprogramowania. Inżynieria systemów wykorzystuje szereg narzędzi, które obejmują modelowanie i symulację, analizę wymagań i zarządzanie harmonogramem w celu zarządzania złożonością.

W części popołudniowej zostanie zademonstrowane podejście do inżynierii systemów opartej na modelach z użyciem przykładów.

Założona w Berlinie w 1983 jako instytut badawczy związany z uniwersytetem, IAV GmbH, jest firmą inżynieryjną z branży motoryzacyjnej. Oprócz centrów rozwojowych w Berlinie, Chemnitz działa też między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Do klientów firmy z 40-letnim doświadczeniem należą m.in. Grupa Volkswagen, BMW, Stellantis, Ford, GM, Porsche, Toyota, Bosch, Aptiv, Continental, ZF Group, Schaeffler i Sonplas.

W ubiegłym roku firma postanowiła o otwarciu dwóch lokalizacji: we wrocławskim Parku Technologicznym oraz w opolskim Atlantis Office. Nowo otwarte centra kompetencji działają w obszarach testowania i aplikacji pojazdów, rozwoju elektroniki i oprogramowania, zarządzania projektami i wsparcia. Decyzja ta skutkuje stworzeniem do końca 2024 roku około 300 nowych miejsc pracy z planem na 500 miejsc do końca roku 2025.

Zapraszamy serdecznie studentów — aby poznali najnowsze technologie i być może znaleźli zatrudnienie, oraz pracowników naszej uczelni: aby być może znaleźli nowe obszary zainteresowań badawczych i nawiązali współpracę z firmą, która jest globalnym liderem w branży automotive.