CZCIONKA:
KONTRAST:

Katedra Automatyki Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej

Katedra Automatyki Politechniki Opolskiej jest strukturą zorganizowaną w ramach solidnej kadry naukowców, techników i praktyków których celem jest kompleksowa aktywność na rzecz uczelni. Obok priorytetowych działań związanych z dydaktyką studentów kierunków technicznych, zespoły badawcze prowadzą dziania naukowe, których celem jest podnoszenie rangi Katedry oraz wkład do ogólnorozumianej nauki. Dzięki licznie wyposażonym laboratoriom oraz posiadanej specjalistycznej aparaturze możliwa jest współpraca z przemysłem oraz zapewnianie usług badawczo-wdrożeniowych. Kooperacja z lokalnymi przedsiębiorstwami poparta licznymi listami intencyjnymi poza wymiernymi korzyściami natury technicznej skutkuje możliwościami staży i praktyk studenckich oraz ofertami podjęcia pracy w regionie, co potwierdza znaczna liczba absolwentów naszej uczelni pracujących w województwie Opolskim.